WordPress website kopiëren
In dit artikel geef ik een paar handige tips voor wie een bestaande WordPress website wil voorzien van een nieuw thema of een nieuwe WordPress website wil bouwen naast de oude. De content moet gewoon blijven bestaan en de huidige website moet in de lucht blijven zolang je met de nieuwe nog niet klaar bent.
Verder wil je geen pottenkijkers, dus de kopie gaan we afschermen voor publiek.
Nieuwe WordPress website naast de oude website
Hoe zet je op één domeinnaam twee WordPress websites (de huidige en de toekomstige) naast elkaar?
Met dit stappenplan:
- Installeer de plugin WP Staging in je huidige website via menu Plugins -> Nieuwe plugin -> zoeken op WP Staging
- Activeer de plugin en volg de aanwijzingen in het scherm. Er wordt gevraagd op welke locatie je je kopie wilt laten plaatsen: kies voor een korte mapnaam, zoiets als /wp (straks leg ik je uit waarom die naam beter kort kan zijn)
- Ga koffie halen terwijl WP Staging je website kopieert naar de nieuwe locatie zonder dat je huidige website er iets van merkt.
- Als het kopieëren klaar is ga je eerst naar menu Instellingen -> Lezen en kiest ervoor om de toegang van zoekmachines te blokkeren.
- Je staging omgeving is klaar, je kunt in deze omgeving verder met aanpassingen doen voor je nieuwe website. Zoals het thema vervangen en andere wijzigingen die je wil doen. Inloggen op de nieuwe omgeving kan dan door https://www.jouwdomein.nl/wp/wp-admin als login URL te gebruiken. Vervang jouwdomein.nl door je eigen domeinnaam en /wp/ door de mapnaam die je in stap 2 hebt gekozen.
Nieuwe WordPress omgeving afschermen
Om te voorkomen dat andere meekijken op de staging omgeving kun je twee dingen doen:
- De WP Staging plugin actief laten tot je klaar bent. Dan is je nieuwe WordPress website alleen te benaderen als je bent ingelogd.
- De WP Staging plugin uitschakelen en kiezen voor een Coming soon plugin. Welke Coming soon plugin je wilt gebruiken is aan jou. Er is genoeg keus en beste is om er zelf één uit te zoeken die doet wat je ervan verwacht.
Tijd om je nieuwe WordPress site live te zetten?
Je kunt in ieder geval de WP Staging plugin uit beide omgevingen verwijderen. Die heb je niet meer nodig. Er zijn nu twee manieren om de website live te zetten:
- De makkelijkste / snelste manier: verwijder alle WordPress bestanden die op de oude omgeving staan, waarschijnlijk in de public_html map of httpdocs map van je domein. Pas op: niet je nieuwe map verwijderen. Dat is mij één keer gebeurd dus ik spreek uit ervaring. Volg daarna deze route: WordPress weergeven in de root van je domein.
Hierna blijft de /wp/ toevoeging in je login URL staan maar je website wordt zonder /wp/ ertussen weergegeven. Vandaar de tip in stap 2 van het eerste stappenplan om het kort te houden. - Je kunt ook de oude site verwijderen en de nieuwe website op de plaats van de oude zetten, dus zonder de nieuwe mapnaam (/wp/) ertussen. Volg daarvoor deze stappen: WordPress site verplaatsen naar een ander domein.
Zoekmachines laten indexeren
De volgende stap is in ieder geval om via menu Instellingen -> Lezen de zoekmachines weer toegang te geven tot je nieuwe WordPress website. Niet vergeten!
Heb je pagina URL’s gewijzigd?
Tot slot: heb je besloten URL’s te wijzigen, handmatig of door pagina’s onder een andere hoofdpagina te hangen? Maak hiervoor dan 301 redirects. De 301 redirects zet je in het .htaccess bestand van je nieuwe website.
Voorbeeld:
Je hebt URL https://www.jouwdomein.nl/oude-url-naam/ gewijzigd naar https://www.jouwdomein.nl/hoofdpagina/nieuwe-url/
dan zet je dit in je .htaccess via FTP of de File manager van je webhost, onder de bestaande onderdelen:
Redirect 301 /oude-url-naam https://www.jouwdomein.nl/hoofdpagina/nieuwe-url/
Dus de oude URL is alleen het stuk dat achter je domeinnaam stond, de nieuwe URL is volledig inclusief http(s).
Kom je ergens niet uit?
Neem contact op per e-mail of telefoon of stel je vraag hieronder in een reactie.
Hallo, Onze website is een jaar of 6 en gemaakt door een programmeur op afstand. Hij heeft gewerkt met een nu verouderd systeem PHP en HTML, wijzigingen kunnen weinig doorgevoerd worden doordat hij slecht te bereiken is. Nu willen wij graag een WordPress website genereren, maar ik heb enkel wat vragen. Als wij overgaan naar een nieuwe verbeterde site, hoe zit het dan met de Goolge-ranking van onze site, die wij de afgelopen jaren hebben opgebouwd? De site mag natuurlijk geen seconde offline komen te staan, hoe kan ik de nieuwe WordPress site de zelfde url geven als de huidige.… Lees verder »
Hoi Bjorn, Daar zijn 2 oplossingen voor, die ook in combinatie kunnen worden gebruikt: 1. Dezelfde URL’s (blijven) gebruiken voor bestaande content. Ik weet niet of je een staging omgeving gaat opzetten zoals in dit artikel is beschreven maar als je dat doet gaan de URL’s mee. Voorbeeld: stel je live site staat op domein.nl en je staging omgeving gaat naar map /dev/, dan krijgen alle domein.nl ook /dev/ in de URL. Maar op het moment dat je site klaar is en je de weergave van de frontend terugverwijst naar de root (domein.nl) nadat je de oude site hebt verwijderd,… Lees verder »
Nog niet begonnen, maar HANDIG! DANK DANK. Eindelijk een duidelijk verhaal, waar zelfs ik als niet technicus iets van begrijp. Ben er zo blij mee dat ik zelfs even wilde reageren haha 😉
Leuk, gaat je vast lukken, de tips zijn ook bedoeld voor de doe-het-zelvers onder ons 🙂
Kopiëren naar een testomgeving liep gesmeerd. Ik heb besloten geen artikelen in productie toe te voegen zolang de nieuwe site nog niet productierijp is. Nu loop ik tegen wat praktische problemen aan. 1. Op productie komen reacties binnen waar ik op reageer. 2. Op test zet ik op elk artikel een featured image. 3. Tevens heb ik op test enkele teksten moeten wijzigen zodat het geheel er goed uitziet. Dus als ik test in productie neem zie ik het zo voor me. a. Kopieer reacties en antwoorden daarop niet. b. Kopieer de database en alle multimedia wel. Is er een… Lees verder »
Hoi Dirk, goed om te horen dat je uit de voeten kunt met deze werkwijze! Je kunt verschillende dingen doen/gebruiken: straks als de kopie naar je zin is en je wilt die live gaan zetten: dan kun je deze systematiek gebruiken om die website in de root van je domein weer te geven: WordPress weergeven in de root van je domein.
Verder kun je eventueel reacties of andere items (zoals nieuwe blogberichten op productie tijdens de ontwikkeling op de eerder gedraaide kopie) via export (productie) / import (kopie) toevoegen. Items die al bestaan worden daarbij overgeslagen. Gr. Petra
Beste Petra, Ik probeer de kwestie in deze simpel op te lossen met behoud van mijn test omgeving (is handig om te hebben voor latere testsessies) Ik wil gewoon alles van test naar productie kopiëren met behoud van de reeds in productie aanwezige commentaren en antwoorden die na de kopie van prod naar test zijn ontstaan.
Hoi, We hebben een verouderde website. Deze willen we graag nog even laten staan en dan op de achtergrond een nieuwe WordPress website maken. Zoals ik je begin instructie lees ga je uit van een oude WordPress website naar een nieuwe. Maar in ons geval is er geen WordPress website maar een ‘gewone’ website. En dus ook nog geen WordPress geinstalleerd op de server. Hoe ga ik nu te werk? WordPress installeren op de server en dan ?
Hoi Sandra,
Deze uitleg is inderdaad bedoeld voor websites die in WordPress zijn gebouwd, aan vernieuwing toe zijn maar in WordPress blijven. Je kunt uiteraard in een submap van je domeinnaam WordPress installeren (bv map /wp/) maar dan zul je de content handmatig over moeten zetten van de oude naar de nieuwe site.
Gr. Petra
Hoi Petra, Content moet zo en zo handmatig erin gezet worden ivm veel wijzigingen die aangebracht moeten worden.
Dus ik maak een submap aan en plaats daar WordPress bestanden in en volg dan gewoon de installatie en ik kan aan de gang.
Super trouwens dat je zo snel reageer!
Inderdaad. Geen dank, succes! ??
Nu heb ik zoals hierboven in mijn eerdere reactie beschreven een map wp aangemaakt en daarin WordPress gezet. Daarvoor een database aangemaakt en config aangepast met de database gegevens. Nu krijg ik een witte pagina…..
Wat nu? Heb alle tips en trics al toegepast (plug-ins gecheckt, themes) maar niets lijkt het tot nu toe op te lossen.
Wat zie ik over het hoofd?
Denk dat je die vraag het beste bij je host kunt neerleggen?
had ik gedaan maar dacht misschien weet jij nog iets
Goedemorgen, ik heb de website omgezet volgens het stappenplan. Bedankt hiervoor!! Helaas loop ik nu wek tegen een probleem aan. Wanneer ik naar customizer ga, krijg ik een witscherm met de tekst: Widget: Contentblock bewerken | Bewerken | Toevoegen | Contentblock | Contentblock. Wanneer ik op de linkjes klik, ga ik nergens naartoe. Ik kan helaas niks vinden op internet. Kunt u mij daarbij helpen?
hallo, ik heb alles gedaan volgens de stappen. maar ik krijg uiteindelijk een witte pagina. en kan dus niks bewerken. Eigenlijk wilde ik niet perse de oude website kopiëren omdat ik een geheel nieuwe WordPress website wil bouwen met een nieuw template nieuwe tekst alles. kunt u mij alstublieft helpen?
gr Kim
Hoi Kim,
Wij willen best even met je meekijken. Wil je een mailtje sturen naar info[@]indigowebstudio.nl met een WordPress login en FTP logingegevens.
Hllo. Ik heb WP staging geinstalleerd, alles verloopt vlekkeloos, de permalink verandert. Na enkele uurtjes werken houd Elementor ermee op. Iemand hier een probleem mee gehad. 2e ik moet een website ombouwen van 2000 pagina’s. Nu ben ik bang als ik strakjes klaar ben, en alles van de staging map moet gaan uploaden naar de root, ik problemen heb, en al t werk voor niks is geweest. Want ben er enkele maanden mee bezig.
Hoi Margaret,
Is Elementor up-to-date? Welke PHP versie gebruik je op het moment?
Als je het uploaden naar de root liever wilt uitbesteden, dan is dat ook mogelijk. Wij doen dit voor een vaste prijs á €85,- excl. BTW.
Gr. Robin