WordPress website verhuizen, hoe doe je dat?
Hoe kan ik een WordPress website verhuizen? Die vraag krijg ik regelmatig. De meest voorkomende situaties zijn deze:
- Iemand heeft een WordPress website en stapt over naar een andere webhost (meestal blijft het domein hetzelfde)
- Iemand heeft een website in WordPress gemaakt op een tijdelijk / ander domein en wil deze live zetten op het eigen domein
- De WordPress website moet worden gedupliceerd naar een ander domein, om welke reden ook.
In dit artikel beschrijf ik hoe je dat doet. Heb je je WordPress website opgebouwd op een tijdelijk adres in een submap, dus domein.nl/wordpress, en wil je die site in de root van het domein weergeven, dus zonder /wordpress erin? Bekijk dan de uitleg WordPress weergeven in de root van domein.
Wil je je WordPress website liever met behilp van een plugin verhuizen: dat kan, raadpleeg daarvoor artikel WordPress website verhuizen met een plugin.
Geen zin of tijd om het zelf te doen? Wij doen een verhuizing voor een vast tarief van € 85,00 ex. BTW en binnen 24-48 uur. Dus dat is ook een optie. Bel (070) 4279292 of stuur een e-mail naar info@indigowebstudio.nl. Bestellen kan op de website van MissHack.
Uitgangspunten
- Ik ga uit van de situatie dat ook de domeinnaam verandert, als dat in jouw situatie niet het geval is kun je de opmerkingen met betrekking tot wijziging van de domeinnaam negeren
- In mijn screenshots zie je dat gebruik wordt gemaakt van een DirectAdmin control panel. Mogelijk gebruik je zelf cPanel of Plesk, ook in die control panels moet je de weergegeven opties terug kunnen vinden
- Als je website op dezelfde server blijft staan en alleen verhuist naar een andere domeinnaam, dan is uit dit artikel vrij eenvoudig af te leiden hoe dat in zijn werk gaat
- Heb je weinig of geen ervaring met FTP, ga dan naar de website van FileZilla. FileZilla is een gratis FTP programma dat geschikt is voor zowel Windows als Mac.
Nodig voor WordPress verhuizing
Zorg dat je de volgende gegevens bij de hand hebt:
- FTP login gegevens van zowel de oude als de nieuwe server. Als het goed is heb je die gegevens van je webhost(s) gekregen
- Login gegevens van je control panel, zowel van de bestaande als de nieuwe host
- Login gegevens van de bestaande database. Als je die niet meer weet kun je die vinden in bestand wp-config.php in de root van je bestaande website.
Stap 1: bestanden downloaden
Ga met behulp van FTP naar de bestanden van de te verhuizen website. Doorgaans staan die in de map public_html of httpdocs en dat ziet er dan ongeveer zo uit als in de volgende screenshot.
Download alle mappen en bestanden naar je computer. Het is verstandig om deze bestanden op je computer even in een aparte map te zetten, bv WordPress oud.
Stap 2: bestaande database exporteren
Terwijl de download van de bestanden uit stap 1 loopt, kun je starten met de export van de database. Login op je control panel. Hieronder zie je screenshots van DirectAdmin. Als je een ander panel hebt, zoals cPanel of Plesk, volg een soortgelijke route. De bedoeling is dat je in het phpMyAdmin scherm terecht komt waarin je de database(tabellen) ziet staan.
Kies na inloggen op je control panel voor ‘MySQL Management. (zie volgende screenshot).
Klik in het volgende scherm op phpMyAdmin (zie volgende screenshot)
Er verschijnt een login scherm waarin je je database login en wachtwoord moet ingeven. (zie volgende screenshot)
Voer de gevraagde gegevens in en kies Log In. Als het goed is kom je dan in phpMyAdmin terecht. Klik aan de linkerkant op de database die je wilt verhuizen, en selecteer dan tabblad Export.
Je krijgt nu het volgende scherm te zien:
Om de export te starten: Klik op ‘Go’. Als het goed is krijg je een download-bestand aangeboden.
Stap 3: uploaden van mappen en bestanden
Als de download zoals beschreven in stap 1 voltooid is log je via FTP in op de nieuwe server. Ga naar de map waarin je website moet komen te staan. Dat kan de map public_html zijn, of httpdocs of www. Als je niet zeker weet welke map het moet zijn, vraag dan aan je host wat het FTP upload pad is voor je website.
Als er in de upload map al een index.html staat, of een index.php, hernoem deze dan naar bijvoorbeeld index_old.html of index_old.php. Hetzelfde geldt voor een eventueel .htacces bestand, hernoem deze naar .htacces_old (laat de punt staan).
Als je op dit domein al een website had staan die mag vervallen, verwijder dan alle mappen en bestanden die aan deze website toebehoren. De bestanden die je hier vindt van de webhost zelf kun je beter laten staan.
Sleep nu alle bestanden die je in stap 1 hebt gedownload naar de upload map op de nieuwe server.
Stap 4: importeren database
Op de nieuwe server moet de database die je in stap 2 hebt geëxporteerd worden geïmporteerd. Als je webhost bij het aanmaken van je pakket ook al een (lege) database heeft aangemaakt kun je deze gebruiken. Is er nog geen database of wil je je database zelf benoemen, dan moet een nieuwe database worden aangemaakt.
Kies dezelfde route als in stap 2, en kies nu voor ‘Create database’. Je ziet nu het volgende:
Verzin een database naam, database username en (sterk) wachtwoord en klik ‘create’. Noteer de gegevens, je hebt ze straks weer nodig.
Kies opnieuw de route als in stap 2, kies voor phpMyAdmin en log in met de nieuwe database username en bijbehorende wachtwoord. Klik aan de linkerkant op de database naam die je net hebt aangemaakt en ga naar tabblad ‘Import’.
Klik op ‘Choose file’ en zoek de geëxporteerde database uit stap 2, gevolgd door ‘Go’.
Note: rechts van de button ‘Choose file’ zie je de maximum bestandsgrootte staan. Als dit maximum lager is dan de grootte van je database, vraag dan aan je webhost of ze dat maximum willen verhogen. Als de webhost hiertoe niet bereid is zul je een tool als Bigdump moeten gebruiken. Ik ga daar in dit artikel niet verder op in.
Als de import goed is verlopen verschijnen aan de linkerkant van je scherm alle tabellen die in de database voorkomen.
Stap 5: aanpassen domein en accountnaam
In de database staan twee gegevens opgeslagen die moeten worden aangepast: je domeinnaam en je accountnaam. Je accountnaam is de gebruikersnaam van je webhosting pakket op de nieuwe server. Deze twee gegevens komen meerdere keren voor in de database, maar slechts in één tabel: wp_options. Als je bij je oorspronkelijke WordPress installatie hebt gekozen voor een andere database prefix, bv abc, dan heet de tabel abc_options.
Klik aan de linkerkant van je scherm op wp_options. In het hoofdveld verschijnen nu alle regels die voorkomen in deze tabel. Zo zul je bovenaan de regel ‘siteurl’ in de kolom ‘option_name’ zien staan. Doorgaans zijn er in ieder geval drie ‘option_name’ items die om aanpassing vragen: siteurl, home en upload_path. Ik adviseer echter alle regels na te lopen op vermelding van (oude) domeinnaam en (oude) accountnaam en deze te vervangen. Zie hiervoor de volgende twee screenshots.
Klik op Edit aan de linkerkant van de bovenste tabelregel (van siteurl) voor aanpassen.
Corrigeer het domein en klik onderaan op ‘Go’.
Stap 6: Aanpassen database gegevens
Als alle bestanden en de database op de nieuwe server staan, is de laatste stap het aanpassen van de verwijzing naar de juiste database gegevens. Ga via FTP naar de root van je nieuwe website en vind het bestand wp-config.php.
Hierin staan de volgende regels:
// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define(‘DB_NAME’, ‘indigonl_wordpress’);
/** MySQL database username */
define(‘DB_USER’, ‘indigonl_admin’);
/** MySQL database password */
define(‘DB_PASSWORD’, ‘**************’);
/** MySQL hostname */
define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);
Vul hier je nieuwe database naam, database user en wachtwoord in. De hostname is doorgaans localhost. Andere opties komen voor, raadpleeg eventueel je webhost voor de juiste gegevens. Hierboven zijn de gegevens ingevuld conform de screenshot uit stap 4.
Klaar!
Meest voorkomende problemen
Hieronder geef ik enkele veel komende problemen waardoor de website op het nieuwe domein / op de nieuwe server niet wordt weergegeven. Vooropgesteld dat de stappen hierboven juist zijn doorlopen kunnen de volgende problemen opduiken:
- Database connection error?
De gegevens in bestand wp-config.php zijn onjuist. Controleer de gegevens uit stap 6, raadpleeg eventueel je webhost en vraag welke hostname je moet invullen voor je database verbinding. - No access?
Check of bij de verhuizing het .htaccess bestand mee verhuisd is. Elke WordPress installatie heeft een .htaccess bestand. Mocht je die in je FTP programma ook in je oude website niet zien, controleer dan of ook ‘hidden files’ worden weergegeven. - Ik blijf de standaard pagina van mijn webhost zien?
Controleer (conform stap 3) of de oorspronkelijke index.html is hernoemd of verwijderd. - Al mijn widgets zijn weg uit de sidebar?
Open twee tabbladen in je browser. Log op het ene tabblad in op je oude WordPress dashboard, op het andere tabblad log je in op je nieuwe WordPress dashboard. Ga in beide dashboards naar Weergave -> Widgets en regel de widgets in je nieuwe website net zo in als op de oude. - Afbeeldingen worden niet meer weergegeven?
De mogelijkheid bestaat dat de lees-/schrijfrechten op de nieuwe server anders zijn dan op de oude server. Raadpleeg deze pagina voor meer informatie of neem contact op met je webhost. - Sinds de verhuizing kan ik geen plaatjes, plugins of templates uploaden?
Zie punt 5.
Liever offline lezen? Download de handleiding WordPress website verhuizen (PDF)
Toch wel een pittige klus!
Maar met deze prima en uitgebreide handleiding zou ik er wel aan durven beginnen.
Goede ondersteuning en coöperatie van de nieuwe hostingpartij lijkt me, zoals je zelf ook aangeeft, geen overbodige luxe.
Dank voor je reactie Henk. De beschrijving zal nog worden uitgebreid met aandachtspunten per (gangbare) webhost.
Beste Petra,
Geweldige handleiding. Zit nog met een probleempje. Ik zie de homepage maar op de onderliggende pagina’s krijg ik een foutmelding.
Hoi Jilles, dank je, leuk om te horen dat je ermee uit de voeten kon. Kun je eens kijken of alle pagina’s het weer doen als je de permalinks nog een keer bewaart, zonder de instellingen te wijzigen?
Hartelijk dank voor deze uitleg.Het is me hiermee prima gelukt.
Hoi Roger,
Goed om te horen dat je ermee uit de voeten kon. Dank voor je feedback!
Groet, Petra
Hallo Petra,
Website van klant met succes verhuisd naar nieuw domein met behulp van je duidelijke handleiding.
Mijn dank is groot!
Hoi Ferry, wat leuk, 2 enthousiaste bedankjes op 1 dag 🙂 Dergelijke handleidingen vragen veel tijd, dus erg leuk om te horen dat deze zinvol is geweest. Dank voor je comment!
Greetz, Petra
Prima handleiding en komt me zeer goed van pas ivm een aanstaande verhuizing naar een nieuw domein. Bedankt!
Wat goed Richard, dit kun je dus voortaan gewoon zelf 🙂
Petra, hartelijk dank voor de tutorial. Ik ben echt lang aan het zoeken geweest naar een duidelijke tutorial en met die van jou bij de hand is het me helemaal gelukt om de website te verplaatsen.
Super bedankt en succes verder!
Mooi zo Nick! Jij ook succes 🙂
Hallo Petra,
is zou het artikel graag in pdf downloaden en heb daartoe braaf de tweet geplaatst. Waar en hoe kan ik downloaden?
Groet
Geert
Hoi Geert, ik heb je tweet gezien, zal je de PDF even mailen. Normaal gesproken wordt de download-link zichtbaar na het verzenden van de tweet. Maar dit is voor jou nu even makkelijker.
Hallo, Ik heb de tweet geplaatst, maar kan de pdf niet downloaden. Hoe kan dit toch? Gr Ellen
Hoi Ellen, ik heb je de pdf gemaild!
Erg fijn deze uitgebreide uitleg! Zonder het echt te begrijpen nu wel aanbeland bij stap 6. Ik kom er niet uit: ‘via FTP naar de root van je nieuwe website en vind het bestand wp-config.php’. Wordt bedoeld via FileZilla of in mijn Plesk? Dank alvast 🙂
Hoi Harmen, goed om te horen. Op zich werd met FTP FileZilla of vergelijkbaar bedoeld, maar als je via Plesk je bestand wp-config.php kunt aanpassen qua code dan is dat ook een prima optie. Net wat je makkelijker vindt.
Hm.. Nu wordt het dus lastig. In FileZilla heb ik ingelogd met de FTP-server gegevens van mijn nieuwe webhost, maar vind geen wp-… files. Gezien ik eigenlijk niet snap waar ik mee bezig ben, heb ik geen idee wat het probleem zou kunnen zijn. Tot stap 6 heb ik alles doorlopen en ik hoop dat je me kunt helpen.
Erg aardig dat je zo snel reageert!
Ik mail je even voor wat hulp Harm!
Dank voor dehandleiding. Ik liep tegen een #1044 access error aan die ik oploste met dit topic: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2040297
Dank voor de tip Jaap, daar kunnen andere gebruikers misschien weer wat mee.
Hoi Petra, Ik kan de mappen wp_admin, wp_content en wp_includes niet downloaden. Ik maak gebruik van een host waarbij het installeren van wordpress ingebouwd zit in cpanel. Can u help?
Per mail opgelost!
Beste Petra,
Super handleiding. Het ging allemaal goed. Ik wilde mijn wordpress site verplaatsen van een submap naar de rootmap. Dit ging prima.
Een klein probleempje heb ik wel. Als ik de submap nu verwijder (die dus eerst gebruikt werd als wordpress, met ook de “oude” bestanden), dan doet mijn site het niet meer en krijg ik een Internal Server Error. Enig idee hoe dit kan?
Gr Bas
Het is inmiddels via de mail door Petra opgelost! Harstikke bedankt!
Dank je Petra, het werkte goed. Ik heb nog een vraag moet je de ‘secret keys’ in de wp-config.php ook vernieuwen? Heeft dat ook een relatie met wat er in je database staat? Zelf heb ik nadat de dbase en sitebestanden op orde waren eerst de permalinks uitgezet. Die gingen toch even naar de oude site! Ik wilde graag een nieuwe gebruikersnaam en passwoord! Dus uitgelogged en in de phpMyAdmin in wp_users in user_login en user_nicename (2x dezelfde) nieuwe gebruikersnaam ingevuld. Het oude password echter niet veranderd. phpMyAdmin gesloten, op de website opnieuw inloggen met nieuwe gebruikersnaam en oud password.… Lees verder »
Hoi Bea, wat goed! Advies is om de secret keys met enige regelmaat aan te passen. Moet erbij zeggen dat dit maar zelden gebeurt. Zelf pas ik ze aan na een verhuizing of bij onregelmatigheden zoals een hack.
Ik zit met de volgende situatie, huidige webhost biedt een beperkte pleks versie aan waarin geen SQL beheerstool aanwezig is en dus ook geen optie om de database te exporteren.
Is het mogelijk om met een externe tool de database alsnog te exporteren?
Hoi Albert, wat je zou kunnen proberen is een database backup plugin, waarmee je de database backup via FTP van je hosting af kunt halen? Probeer WP-DBManager eens?
Beste Petra, ik heb net een website gemigreerd op basis van je duidelijke instructies. Super, bedankt! Ik moest nog wel handmatig de (interne) links aanpassen en ook de locaties van de afbeeldingen. Maakt voor nu niet heel veel uit, omdat de content nog te overzien is, maar bij een grote website lijkt mij dat toch een probleem. Hoe zou je dat het beste kunnen doen?
in ieder geval bedankt voor je instructies!
Super handige handleiding en hij staat ook online nu. Enigste wat ik nog heb is een foutmelding waar ik geen wijs uit wordt maar blijf zoeken:D
Beste Petra,
Veel dank voor deze zeer bruikbare, heldere handleiding! Leuk om zelf aan de slag te gaan hiermee, ik ben er bijna. Ik heb alle stappen met succes doorlopen, behalve stap 5 lijkt het.
Ik vind in phpmyadmin wel de tabel wp-options, maar kan er geen aanpassingen (accountnaam) in maken. Ik krijg steeds de volgende tekst:
“1 Als het veld type “enum” of “set” is, voer dan …. MIME-type transformaties, klik op Transformatie opties”.
Uiteindelijk blijft mijn website blanco en wellicht komt het door stap 5. Weet jij misschien wat ik hier verkeerd doe? Hg, Nanette
Oei, dat monstertje hierboven heb ik niet zelf uitgekozen, ik ben namelijk enorm geholpen per mail en zeer blij. Hartelijk dank Petra! Hg, Nanette
Haha, die plaatjes gaan willekeurig. Als je ooit je eigen plaatje of foto wilt zien bij je reactie dan kun je dat fixen op gravatar.com, gratis 🙂 Graag gedaan Nanette, kleine moeite groot plezier!
Is het normaal dat die overdracht via filezillla zo lang duurt ? Echt niet normaal !
Bedankt nog voor de duidelijke uitleg Petra, zou moeten lukken als over een miljoen jaar alle bestanden geupload zijn ; )
LOL Zou kunnen Michel, hangt van een aantal factoren af: de uploadcapaciteit van je internetverbinding, de grootte van je website (heb je er veel grote foto’s in zitten?) en de snelheid van de webshostingserver. Mocht je vastlopen, laat het even weten, dan kijk ik met je mee.
Nee, is geen grote website Petra en de webhostingserver waarnaar het geupload word is een vps, daar zou het niet aan moeten liggen, mbits van internetverbinding liggen rond de 43, zou snel genoeg moeten zijn.
Zou je misschien even kunnen kijken als het niet teveel gevraagd is, misschien heb ik iets in de instellingen niet goed staan, heb teamviewer.
Ja geen probleem. Ik stuurde je net een mail. Kun je een screenshot van je FTP instellingen mailen?
Nu valt iedere keer weer weer de emailverbinding uit !
Het domein loopt wel via transip maar ik maak verbinding via het ipadres van de nieuwe server,
Daar zou het niet aan moeten liggen Petra maar goed,
Bedankt nog in ieder geval,
Michel
Petra,
Bedankt nog voor duidelijke uitleg !
Website draait nu eindelijk,uploaden ging mis doordat er een error zat in mijn netwerk,
De hele dag mee bezig geweest,wel opgelost,
uiteindelijk was de website overplaatsen een fluitje van een cent,
Groetjes Michel.
Uitstekende uitleg! Bedankt. Precies gedaan zoals jij het hebt opgeschreven en het overzetten ging probleemloos. Harald
Oeps, heb ik net gezegd of ik merk dat ik mijn 3 plugins niet kan bijwerken. De laatste regel die ik dan krijg is: “Download mislukt. De doelmap voor het streamen van bestanden bestaat niet of is niet schrijfbaar.”
Op internet heb ik wel iets gevonden over rechten en 777, maar ik begrijp het verhaal dat ze op verschillende forums vertellen en wat je moet doen niet echt. Weet jij wat ik hieraan kan veranderen zodat de plugins update wel werkt? Groetjes Harald.
Ben je er nog uitgekomen? Had je gemaild maar geen reactie meer gekregen.
Dat is het; ik had je bericht niet gekregen, maar ik heb nu bij de spam gekeken en daar heeft gmail het afgeleverd. Bedankt voor je aanbod! Ik zal de database naar je versturen.
Beste Petra,
Zou je de oplossing voor het probleem van Harald willen delen? Ik heb namelijk het zelfde probleem.
Alvast bedankt!
Hoi Jorgen, natuurlijk: in het verleden was WordPress geinstalleerd met behulp van een auto-install tool (zoals Installatron). Wat er dan gebeurt is dat in bestand wp-config.php (direct onder die sleutels/salt codes) een extra regel wordt toegevoegd die dient als upload pad. Die regel kun je probleemloos weghalen. Mocht dat bij jou niet de oplossing zijn, laat het even weten.
Fantastisch! Je hebt geheel belangeloos een hardnekkig probleem van mijn wordpress site opgelost. Zelf was ik er absoluut niet in geslaagd.
Nu kan ik alle plug ins bijwerken wat eerst niet mogelijk was.
Heel erg bedankt voor zoveel werk! Mooi hoor.
Graag gedaan Harald, en dank voor je feedback!
Hi Petra, Heb een vrij specifieke vraag. Om geen belangrijke informatie te vergeten een korte opsomming van enkele belangrijke wijzigingen. Heb tot een week of 4 geleden altijd met sub-domeinen gewerkt in een WP multisite omgeving. Om SEO redenen heb ik dat omgezet naar sub-directories. Werkte goed, evenals de redirects die ik in .htaccess heb opgenomen. Twee weken geleden werd mijn account voor het eerst door mijn uitgeschakeld door mijn toenmalige host. Reden: te veel traffic. Eerst een nieuwe cache plugin geinstalleerd en na een tweede outing de crawlfrequentie via Google tool omlaag gebracht. Mocht niet baten en uiteindelijk na… Lees verder »
Wat een worsteling 🙁 Er kunnen verschillende dingen aan de hand zijn. En dat wordt een lange discussie hier 🙂 Ik mail je even voor het vervolg!
Ik denk dat het is verholpen, zie mail. Laat je me nog even weten hoe het is afgelopen?
Fijn dank je en dank voor je snelle reactie!
hey, heb je stappen gevolgd. kreeg constant “succes” berichten, dus ik ga/ging er vanuit dat alles vlot verliep. nu alles afgehandeld is, heb ik wel een wit scherm. kan niet naar de startpagina, admingedeelte, …
enig idee wat er fout kan zijn? (de url en home zijn aangepast in de database)
Hoi Marijn, ik stuur je even een mailtje, ik verwacht dat het wat simpels is.
Dag Petra,
Ik denk dat ik hetzelfde probleem heb als Marijn. Ik heb precies je stappenplan gevolgd (bedankt voor de duidelijke beschrijving!). Bij het benaderen van de website of het admingedeelte krijg ik een lege pagina te zien zonder foutmeldingen etc.
Kun je me verder helpen?
Met vriendelijke groet,
Bert
Hoi Bert, ik heb je vanmiddag gemaild. Check evt je spambox.
Hoi Petra, Super bedankt voor deze duidelijke handleiding. Ik heb ook alles zonder problemen opgevolgd, maar heb nu net als Marijn en Bert een wit scherm en kan ook niet naar het admingedeelte. Hopelijk is het inderdaad iets simpels zoals je in je reactie naar Marijn hebt geschreven. Zou je mij hier ook bij kunnen helpen?
Hoi Nanoek, fijn dat je er wat aan hebt gehad! Nu nog beeld zien te krijgen 🙂
Ik heb eerder dit artikel geschreven voor het opsporen van de oorzaak van een wit scherm, kun je eens kijken of dat een oplossing biedt? Mocht je er niet uitkomen: stuur een e-mail naar ons info@ adres met een WordPress login en FTP logingegevens.
Gr. Petra
Beste Petra,
Heel hartelijk dank voor je snelle reactie en het stappenplan voor een wit scherm. Het probleem zat hem in een plug-in. Nu helemaal opgelost én helemaal blij. ??
Nogmaals bedankt voor alles! ?
Groetjes Nanoek
Top!! ?
bedankt voor de info en de tijd die je er in hebt gestoken.
Hallo Petra,
Ik had gisteren een andere handleiding gevolgd, maar die is inmiddels offline! Had ik die van jou toen maar gevonden. Ik heb alles zonder problemen doorlopen, website is zichtbaar op de nieuwe domeinnaam, kan ik het admin menu. Links naar de berichten en pagina’s kloppen. Pagina’s en berichten staan in mijn admin gedeelte. Ik kan ze alleen niet bereiken via het front-end gedeelte van de site of via de link! Bijvoorbeeld: https://stelmakerijwever.nl/het-museum/historie/. De pagina bestaat, de link (in admin) klopt en in het menu ook.
Alvast bedankt voor het meedenken!
Hoi Daniël, ik zie de pagina wel, of heb je het al verholpen?
HI Petra, Het is mij ook gelukt met de beschrijving, ik had deze info zeker nodig. Al was het deels eenvoudig voor mij omdat het om een verhuizing ging binnen dezelfde server. En ik dezelfde database kon blijven gebruiken. Het enige wat niet klopte is de upload urls, “upload_path” had geen enkele waarde in mijn WP_options tabel. Dus het oude domein stond er ook niet ingesteld. Toch bleven de plaatjes naar het oude domein verwijzen als upload url. Dit heb ik maar handmatig gewijzigd in het CMS. Of had ik gewoon de hele URL bij upload_path moeten instellen? Bedankt voor… Lees verder »
Hoi Theodoor, heb je soms de vorige (originele) installatie met een auto-installer zoals bv Installatron gedaan? In dan geval moet je in wp-config.php (net onder je salt codes) een regel verwijderen. Installatron zet daar het upload pad neer, bij een handmatige installatie is dat niet. Laat nog even weten of dat het was.
Hi Petra, Installatron ken ik niet, ik heb de installatie normaal handmatig gedaan door de wordpress mappen in de public html map te plaatsen in via filezilla. Salt codes zeggen mij niets. Zou ik toch een regel moeten wijzigen in de wp-config.php? zo ja, hoe vind ik deze regel? Overigens gaan er nu opeens wat dingen mis die gister goed gingen. zonder dat ik iets gewijzigd heb, er lijkt een probleem te zijn met een beveiligingscertificaat waardoor een scriptje niet goed geladen wordt. Hierin zitten plaatjes die ergens anders gehost zijn (zie site rechtsboven). En de achtergrond + header waren… Lees verder »
Beste Petra,
Ik heb geprobeerd mijn website over te zetten naar een nieuw domein via jou methode. Dit is echter maar deels gelukt. Alle content staat op de nieuwe domeinnaam, maar het thema wordt helemaal in zijn basisversie weergegeven. Dus alle aanpassingen die ik had gemaakt m.b.t. kleur en andere instellingen zijn niet goed overgegaan. PDF’jes die ik had geupload zijn wel goed over gezet, maar afbeeldingen weer niet, zoals de header en een aantal afbeeldingen in de sidebar. Heb je enig idee wat ik fout heb gedaan? Mvg, Rolf
Hoi Rolf, heb je even gemaild om te kijken of ik een handje kan helpen.
Petra, ik heb net hetzelfde probleem … zou je mij ook even wat advies kunnen geven aub?
Hoi Ilse, ik mail je zo even!
Petra bedankt voor alle hulp! Ik waardeer het zeer en de site werkt nu zoals hij zou moeten werken! Ga zo door!
Graag gedaan Rolf, hier kon je niks aan doen. Succes!
Hoi Petra,
Ik heb hetzelfde, bij mij zijn ook alle aanpassingen die ik had gedaan in het template mbt kleur en lettertypes/groottes etc niet meegekomen. Daarnaast heb ik de pagina’s van de website opgebouwd met behulp van Page Builder en ook die instellingen zijn allemaal weg. Zou je mij verder kunnen helpen?
Alvast bedankt,
Mvg, Ilse
Hoi Petra,
Ik wilde je even bedanken voor dit artikel. Het heeft mij heel erg op weg geholpen 🙂
Groetjes Malou
Hoi Malou, wat leuk om te horen, dank je wel 😉
Hi, na een Ddos aanval lag mijn site plat. Ik ben je ontzettend dankbaar voor deze heldere uitleg. Top!
Graag gedaan Bob, leuk om te horen!
Dit gaat van pas komen, dankjewel!
Dat is mooi! 🙂
Hallo Petra, Bedankt voor de tutorial! Ik heb echter nog een probleem. Ik heb een webhost+url aangeschaft. Na een week ben ik van gedachte verandert en heb ik een nieuwe url aangeschaft. Het enige wat ik dus hoef te doen als ik het goed heb is in mijn database de wp_options siteurl en home te wijzigen naar de nieuwe url. Echter als ik dan mijn nieuwe url intik werkt dat niet en krijg ik nog de pagina te zien van mijn webhost. Het is trouwens een wordpress blog. Heb je enig idee wat ik fout heb gedaan of nog moet… Lees verder »
Wat je dan het beste kunt doen is de database openen in kladblok (Windows) of Texteditor (Mac) en via de zoek/vervang functie het oude domein vervangen door het nieuwe. Database die nu in phpmyadmin staat: tabellen droppen / verwijderen en de aangepaste database importeren.
Ik heb je een e-mail gestuurd.:)
Petra,
Goeie duidelijke uitleg maar ik heb toch nog een vraagje.
Zeg twee jaar geleden heb ik ook een site verhuisd naar andere domein.
Toen heb ik wss heel omslachtig gedaan door alle verwijzingen in de database te veranderen naar de nieuwe url.
Nu wil ik mijn site veranderen in een andere url met andere hosting.
Jij verteld dus als ik het goed heb hierboven dat als ik jouw stappen volg ook alle verwijzingen veranderen die in de database staan?
Als dat zo zou zijn….. Petra your my Hero;)
Hoi Remco, als je zeker wilt weten dat er geen verwijzingen verloren gaan zou ik het zo doen: database met oude URL’s exporteren naar je computer en openen in kladblok of andere texteditor. Met zoek/vervang de oude URL door nieuwe URL vervangen. Aangepast bestand opslaan onder een nieuwe naam en importeren naar nieuwe omgeving.
Succes!
Ok! We gaan het proberen.
Ik houd je op de hoogte.
Hallo Petra,
ik wilde voor iemand de nieuwe site in wordpress verhuizen naar de goede domeinnaam. Nu is wel het aangepaste thema meegekomen, maar verder zie ik niets van de pagina’s, menu, afbeeldingen en plugins. Ligt dat aan het exporteren van de oude db, want daar mis ik inderdaad ’n slag.
Alvast bedankt.
Hoi Monique, probeer eens het volgende: database openen en een zoek/vervang doen: zoek ouddomein.nl en vervang door nieuwdomein.nl. Vervang ouddomein.nl door het ontwikkeldomein en nieuwdomein.nl door het domein waar de website naar toe wordt verhuisd.
Daarna: huidige database op nieuwe domein legen (selecteer alle tabellen en kies verwijderen / drop.
Tot slot de nieuwe aangepaste database importeren.
Laat nog even weten of dat heeft geholpen.
Hallo Petra, Bedankt voor je snelle antwoord. Dat database openen lukte juist niet. Ik heb bij de oude geen controlpanel dat ik weet. Wel de gegevens uit config.php genoteerd die ik moest veranderen in de nieuwe. (en oude gegevens bewaard). Ineens bedacht ik me dat ik wel ’n backup heb via backWpUp en dat heb ik nu geimporteerd in de nieuwe database. Daarin dan de naam van de oude in de nieuwe domeinnaam.nl veranderd. En nu kan ik ineens niet meer inloggen in wp met m’n nieuwe inlog. Wel met de oude maar dan komt dus ook de oude naam… Lees verder »
Hoi Petra,
Intussen heb ik nog wat ‘gerommeld’ . Nu komt wel de homepage als ik de domeinnaam ingeef, maar alle paginalinks werken niet. Ander probleem is dat ik niet kan inloggen in wordpress met de namen die ik ingegeven heb.
Bij de onderste link op de inlogpagina komt als alttag Ben je de weg kwijt? en dat ben ik nu wel ja….
Hoi Monique, dit probleem (pagina links) komt vaak voor. Kun je om ingelogd te kunnen zijn eens gebruik maken van ‘wachtwoord vergeten’ om je wachtwoord te resetten?
Zodra je ingelogd bent: ga naar Instellingen -> Permalinks en sla deze opnieuw op. Vermoedelijk werken de pagina’s dan weer.
Hoi Petra,
Ja, het werkt. Helemaal happy, Dank je Wel!! Dan ga ik nu kijken hoe ik de header responsive kan krijgen, is nu wel iets, maar niet genoeg. Hoort niet op deze pagina natuurlijk.;-)
Nogmaals Bedankt.
Top! Heb je het toch gewoon zelf gedaan. Succes met de website verder 🙂
Hai Petra,
Ken je ook de plugin Duplicator? Heb daar afgelopen week mijn website in 10 (!!) minuten veilig mee verplaatst. Ik vond het echt een verademing, en de plugin ook nog eens gratis.
Verder: Leuk om je blog te leren kennen! Ik lees normaal veel Engelse blogs. Goede concrete info, prettig geschreven. Ga nog even verder ‘ bladeren ‘.
Groet!
Hoi Ayla, ik ken hem wel, aantal keren gebruikt maar de ene keer werkt het wel en de andere keer niet. Ik denk dat het afhankelijk is van de verschillen tussen oude en nieuwe server wat het resultaat is. Dank voor je compliment!
Dank voor je antwoord!
Oeh dat is nu jammer dat hij niet altijd werkt… Ben ook wel benieuwd naar BackupBuddy, of die wel altijd probleemloos werkt. Mag je in ieder geval wel verwachten voor de fee die je betaalt 🙂
Nou ja, ik weet deze handleiding vanaf nu in elk geval te vinden!
Hoi Petra,
Bedankt voor deze uitgebreide en duidelijke uitleg. Het is me eindelijk gelukt om een website te verhuizen zonder dat het een hele dag werk is 🙂
Groetjes Astrid
Hoi Astrid, leuk om te horen! En dank voor je feedback 🙂
Ha Petra,
Mooie uitleg, waarvoor dank. Best spannend om een site over te zetten.
Het leek allemaal goed te gaan, maar ik krijg onderstaande melding op een heleboel punten. De fout zit denk ik in de publichtml, maar hoet pas ik dat waar aan?
Warning: require(/home/MijnWebsite.nl/public_html/Map/wp-includes/wp-load.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/MijnWebsite.nl.nl/public_html/Map/wp-settings.php on line 21
Hoi Paul, dank voor het compliment. Ik zie in de foutmelding MijnWebsite.nl.nl staan, ik denk dat het goed gaat als je MijnWebsite.nl.nl met zoek/vervang vervangt door mijnwebsite.nl? Je kunt alle tabellen uit de database verwijderen (verwijder / drop) en de aangepaste versie importeren.
Beste Petra,
Ik heb precies hetzelfde als Rolf die als eerst gereageerd had. Mijn blog ongevera.nl heb ik nu verhuisd naar een andere webhosting, maar het thema is niet mee verhuisd. De lay-out ziet er dus nu heel anders en kaal uit. Heb jij tips? Met vr. gr. Vera
Hoi Vera, ik stuur je een e-mail voor een handje hulp.